Kam na výlet

V neďalekom Bardejove Vás nadchne  priam rozprávkové námestie s kaviarňami, zachovalý hradobný systém, určite stojí za to navštíviť aj židovské suburbium, čo ocenil aj výbor UNESCO a zapísal historické centrum Bardejova do zoznamu kultúrneho dedičstva.

V Bardejovských kúpeľoch určite vyskúšajte vodu z liečivých prameňov a vychutnajte si prechádzky  v kúpeľnom parku alebo kúpanie v miestnom aquaparku. Očarí Vás aj miestný skanzen a „kyslíková cesta“ pre nenáročných športovcov.

Priaznivcom histórie odporúčam výlet na Ľubovnianský hrad, ktorý zaujme pútavým výkladom a pri troche štastia aj historickým vystúpením.

Kto obľubuje vojenskú históriu, nemôže obísť expozíciu na Dukle a Údolie smrti s pôvodnými vojenskou technikou, vojenským cintorínom a pripomína ťažké boje na Dukle.


Kam za športom

Odporúčame výstup na rozhľadňu nad Hervartovom, odkiaľ je nádherný výhľad na miestnu krajinu. Cez obec Hervartov prechádza aj „cesta Hrdinov SNP“, ktorá vedie naprieč celým Slovenskom a penzión je v prípade nepriaznivého počasia útočiskom pre účastníkov trasy.Pre kúpaniachtivých odporúčame kúpalisko v Bardejove

Priaznivci bicyklov využijú miestne cyklotrasy Bardejovské kúpele- Krynica- Červený Kláštor- Vyšné Ružbachy, ktorá spája  5 kúpeľných miest v poľsko-slovenskom pohraníči.

Lyžiarom odporúčame neďaleké stredisko Krynica a Tylicz, kde sú vynikajúce podmienky pre skúsených lyžiarov aj pre začiatočníkov, z penziónu je to cca polhodinka.

V Hervartove je hosťom k dispozícii multifunkčné ihrisko pre tenis, futbal, volejbal.